Vitamina AD3E forte

Wskazania: Okres wzrostu i rozwoju, intensywny tucz, w trakcie i po leczeniu antybiotykami oraz w trakcie i bezpośrednio po odrobaczaniu zwierząt, a zwłaszcza w przypadku biegunek i zaburzeń przemiany materii. Korzystnie wpływa na wyniki rozrodu zwierząt domowych i nieśność drobiu. Łagodzi objawy i skutki stresu oraz obecność antywitamin w paszy. Stosowanie i dawkowanie: podawać w wodzie do picia przez 3 – 5 dni w dawkach: • Drób: 1 000 ml / 2 000–4 000 l wody pitnej. Dawkowanie można zwiększyć po konsultacji z lekarzem weterynarii, • Małe przeżuwacze: 2–4 ml/szt., • Źrebięta, cielęta i świnie: 5–10 ml/szt., • Dorosłe bydło i konie: 10 ml/szt. • Gołębie 1ml na 4 litry wody. Karencja: nie obowiązuje.

Aminovit plus

Wyciąg drożdży zawierający aminokwasy oraz nieznane czynniki wzrostu Wskazania: Wywiera dodatni wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, tkanki nabłonkowej i metabolizm mięśniowy, czynnik o działaniu odtruwającym. Zatrucia pokarmowe i w przebiegu chorób zakaźnych, sytuacje stresowe i inne stany niedoboru witamin z grupy B. Stosowanie i dawkowanie: podawać bezpośrednio do wody do picia w ilości: • Drób: 1 ml/1 l wody do picia • Świnie, bydło, konie: 1 ml/1 l wody do picia • Psy, koty: 1 - 2,5 ml/ 1 l wody do picia • Króliki: 1 - 2,5 ml/ 1 l wody do picia • Pstrągi: 10 ml/1 kg paszy • Gołębie: 1ml na 4 litry wody Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej chroniąc przed światłem, w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Multivitamina plus

Zapobiega skutkom niedoborów witamin i mikroelementów spowodowanych niedostateczną ich ilością w paszy, w okresach zwiększonego zapotrzebowania, przy obniżonym wchłanianiu z przewodu pokarmowego oraz obecnością antywitamin w paszy i przewodzie pokarmowym. Wskazania: w okresie rekonwalescencji, w czasie szczepień, odsadzania, okresie intensywnego wzrostu i rozwoju, w stanach charłactwa, sytuacjach stresowych, okresie wysokiej nieśności, zaburzeniach płodności i wylęgowości oraz w innych sytuacjach. Dawkowanie i stosowanie: o ile lekarz weterynarii nie zaleci inaczej podawać w wodzie do picia nie krócej niż 5-7 dni w dawce: 1 ml/1 l wody do picia. Uwaga: Potrzebną ilość roztworu przygotować bezpośrednio przed użyciem - nie przechowywać do następnego dnia. Karencja: nie obowiązuje. Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej chroniąc przed światłem, w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Vitamina E + selen

Witamina E jako przeciwutleniacz zapobiega tworzeniu się nadtlenków uszkadzających wątrobę, serce i mięśnie. Jest niezbędna do zachowania sprawności fizjologicznej mięśni, naczyń krwionośnych, nabłonków i błon śluzowych, łożyska, wątroby i prawidłowego metabolizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych. Współdziała z selenem. Zapotrzebowanie na nią wzrasta w gorączce, niskiej i wysokiej temperaturze otoczenia, niedoborze pirydoksyny i kwasu nikotynowego. Selen bierze udział w metabolizmie mięśni. Jego brak, zwłaszcza przy jednoczesnym niedoborze witaminy E, powoduje dystrofię mięśni, a u drobiu skazę wysiękową Wskazania: preparat może być stosowany wspomagająco przy uzupełnieniu niedoboru witaminy E i selenu. Stosowanie i dawkowanie: Dokładnie wymieszać z wodą do picia w poniższych dawkach: • Drób: 50 - 100 ml na 200 l wody • Bydło, konie: 3 - 5 ml na sztukę • Cielęta, źrebięta, świnie: 2 - 3 ml na sztukę • Owce: 1 - 2 ml na sztukę • Jagnięta: 1 ml na sztukę Karencja: nie obowiązuje. Przechowywanie: przechowywać w temperaturze pokojowej chroniąc przed światłem, w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Drożdże

Drożdże piwne zachowują się jak bioregulatory w przewodzie pokarmowym. Utrzymują właściwą równowagę pomiędzy zwierzęciem, a mikroflorą przewodu pokarmowego. Komórki drożdży eliminują bakterie patogenne, wywołujące biegunki, i ich toksyny, powodujące zatrucia. Dzięki takiemu ograniczeniu flory patogennej drożdże wykazują działanie przeciwbiegunkowe i przeciwbakteryjne. Bydło mleczne: * poprawa płodności, * podwyższenie popędu płciowego oraz skuteczności pierwszego unasiennienia i zapłodnienia, * działanie profilaktyczne przy mastitis, zapaleniach macicy, nieżytach, * stymulacja żwacza podczas dysfunkcji przedżołądka, * zapobieganie i terapia przy acetonemii i kwasicy żwacza * pozytywny wpływ na zdrowotność wymienia i ukształtowanie racic, * podwyższenie apetytu i lepsze pobieranie paszy. Cielęta (opasy + wychów) * stymulacja wcześniejszego pobierania paszy stałej a tym samym: * pobudzenie rozwoju żwacza i mikroflory żwacza, * zaopatrzenie młodych cieląt w witaminy z grupy B i inne substancje czynne, * ochrona przed chorobami infekcyjnymi w wyniku zwiększonego tworzenia się ciał odpornościowych, * ograniczenie strat w wychowie, * zwiększenie przyrostu i lepsze wykorzystanie paszy, * tworzenie się gęstej i zdrowej sierści.

Strona jest własnością Halit-Vet. Kopiowanie materiałów ze strony bez zgody właściciela jest zabronione.